England: Barclays Premiership

2014-10-25
13:45 West Ham - : - Manchester City  
16:00 Liverpool - : - Hull City  
16:00 Southampton - : - Stoke City  
16:00 Sunderland - : - Arsenal  
16:00 West Brom - : - Crystal Palace  
18:30 Swansea - : - Leicester City  

England: Championship

2014-10-25
13:15 Millwall - : - Cardiff City  
16:00 Birmingham - : - Bournemouth  
16:00 Bolton - : - Brentford  
16:00 Brighton - : - Rotherham  
16:00 Derby County - : - Wigan  
16:00 Ipswich Town - : - Huddersfield  
16:00 Leeds - : - Wolves  
16:00 Middlesbrough - : - Watford  
16:00 Nott. Forest - : - Blackburn  
16:00 Reading - : - Blackpool  
16:00 Sheffield Wed - : - Norwich  

England: League One

2014-10-25
16:00 Barnsley - : - Bristol City  
16:00 Coventry - : - Peterborough United  
16:00 Crewe - : - Sheffield Utd  
16:00 Doncaster R - : - MK Dons  
16:00 Gillingham - : - Crawley Town  
16:00 Oldham Athletic - : - Bradford  
16:00 Port Vale - : - Leyton Orient  
16:00 Preston NE - : - Fleetwood T.  
16:00 Scunthorpe Utd - : - Notts County  
16:00 Swindon Town - : - Colchester  
16:00 Walsall - : - Chesterfield  
16:00 Yeovil T. - : - Rochdale  

England: League Two

2014-10-25
16:00 Cambridge United - : - Hartlepool  
16:00 Carlisle - : - Oxford United  
16:00 Luton - : - Northampton  
16:00 Newport - : - Accrington Stanley  
16:00 Plymouth - : - Cheltenham Town  
16:00 Shrewsbury - : - Portsmouth  
16:00 Southend Utd - : - Bury  
16:00 Stevenage - : - Burton Albion  
16:00 Wimbledon - : - Tranmere Rovers  
16:00 Wycombe Wanderers - : - Dag & Red  
16:00 York City - : - Mansfield Town  

England: Fa Cup

2014-10-25
15:00 Witham Town - : - Weston-super-Mare  
16:00 Aldershot - : - Torquay  
16:00 Alfreton Town - : - Lincoln City  
16:00 Barwell - : - Altrincham  
16:00 Basingstoke Town - : - Harrow Borough  
16:00 Canvey Island - : - Havant and W  
16:00 Chelmsford - : - Barnet  
16:00 Chorley - : - Halifax  
16:00 Dartford - : - Burgess Hill Town  
16:00 Dorchester - : - Bristol Rovers  
16:00 East Thurrock - : - Bath  
16:00 Eastbourne Borough - : - Dover  
16:00 Evesham United - : - Bromley  
16:00 Gateshead - : - Gainsborough  
16:00 Gloucester City - : - Forest Green  
16:00 Grimsby - : - Guiseley  
16:00 Kidderminster - : - Eastleigh  
16:00 King's Lynn Town - : - Fylde  
16:00 Leek - : - Blyth Sptns  
16:00 Maidstone United - : - Welling United  
16:00 Norton United - : - Shildon  
16:00 Nuneaton - : - Hemel  
16:00 Spennymoor Town - : - Telford  
16:00 St Albans - : - Concord Rangers  
16:00 Stockport - : - Chester  
16:00 Tamworth - : - Southport  
16:00 Warrington Town - : - North Ferriby  
16:00 Weymouth - : - Braintree Town  
16:00 Willand Rovers - : - Gosport Borough  
16:00 Woking - : - Boreham  

England: U-21 Premier League, Divison 2

2014-10-25
15:00 Stoke City U-21 - : - Arsenal U-21  

England: Conference South

2014-10-25
PST Basingstoke Town ? : ? Bromley  
PST Bath ? : ? Hemel  
PST Boreham ? : ? Weston-super-Mare  
16:00 Ebbsfleet Utd - : - Hayes and Yeading  
16:00 Maidenhead Utd - : - Staines Town  
PST St Albans ? : ? Farnborough  
16:00 Sutton Utd - : - Bishop's Stortford  
PST Whitehawk ? : ? Concord Rangers  

England: Conference North

2014-10-25
16:00 Boston U. - : - Solihull Moors  
PST Chorley ? : ? Leamington  
16:00 Colwyn Bay - : - Barrow  
PST Gloucester City ? : ? Stalybridge  
16:00 Harrogate Town - : - Brackley  
16:00 Hyde - : - Leamington  
16:00 Oxford City - : - Hednesford Town  

Italy: Serie A

2014-10-25
15:00 Empoli - : - Cagliari  
18:00 Parma - : - Sassuolo  
20:45 Sampdoria - : - Roma  

Italy: Serie B

2014-10-25
15:00 Avellino - : - Virtus Lanciano  
15:00 Catania - : - Vicenza  
15:00 Crotone - : - Cittadella  
15:00 Latina - : - Brescia  
15:00 Livorno - : - Spezia  
15:00 Pescara - : - Carpi  
15:00 Pro Vercelli - : - Perugia  
15:00 Varese - : - Bari  
15:00 Virtus Entella - : - Frosinone  

Italy: Lega Pro, Group A

2014-10-25
14:30 Pordenone - : - Pavia  
15:00 Mantova - : - Monza  
16:00 GIANA Erminio - : - Real Vicenza  
17:00 Arezzo - : - Feralpi Salo  
19:30 Albinoleffe - : - Alessandria  

Italy: Lega Pro, Group B

2014-10-25
14:30 L'Aquila - : - Pisa  
15:00 Pro Piacenza - : - Savona  
16:00 Grosseto - : - Spal  
17:00 Reggiana - : - Tuttocuoio  

Italy: Lega Pro, Group C

2014-10-25
14:30 Nuova Cosenza - : - Juve Stabia  
15:00 Ischia - : - Paganese  
16:00 Melfi - : - Messina  
17:00 Savoia - : - Martina Franca  
19:30 Barletta - : - Matera  

Spain: Primera Division

2014-10-25
16:00 Almeria - : - Athletic  
18:00 Real Madrid - : - Barcelona  
20:00 Valencia - : - Elche  
22:00 Cordoba - : - Real Sociedad  
22:00 Eibar - : - Granada CF  

Spain: Segunda Division

2014-10-25
16:00 Mallorca - : - Sabadell  
18:00 Racing Santander - : - Alaves  
18:15 Betis - : - Recreativo Huelva  
20:00 Ponferradina - : - Las Palmas  

Spain: Segunda B, Group 1

2014-10-25
16:15 Valladolid II - : - Cultural Leonesa  

Spain: Segunda B, Group 2

2014-10-25
16:00 Real Sociedad II - : - Fuenlabrada  

Spain: Segunda B, Group 3

2014-10-25
18:00 Espanyol II - : - Olimpic de Xativa  

Spain: Segunda B, Group 4

2014-10-25
16:00 San Roque - : - Villanovense  

Germany: Bundesliga

2014-10-25
15:30 Augsburg - : - Freiburg  
15:30 Borussia D. - : - Hannover  
15:30 Eintracht Frankfurt - : - Stuttgart  
15:30 Hertha - : - Hamburger  
15:30 Hoffenheim - : - Paderborn  
18:30 Bayer - : - Schalke 04  

Germany: 2. Bundesliga

2014-10-25
11' Kaiserslautern 0 : 0 Fortuna Dusseldorf  
11' St. Pauli 0 : 0 Karlsruher  

Germany: 3. Liga

2014-10-25
14:00 Chemnitzer - : - Holstein Kiel  
14:00 Duisburg - : - Dynamo Dresden  
14:00 Hallescher FC - : - Wehen  
14:00 Osnabruck - : - Sonnenhof Grosaspach  
14:00 Stuttgarter Kickers - : - Energie  
14:00 Unterhaching - : - Stuttgart II  

Germany: Regionalliga Nord

2014-10-25
14:00 Wolfsburg II - : - LSK Hansa  

Germany: Regionalliga Sudwest

2014-10-25
14:00 Baunatal - : - Astoria Walldorf  
14:00 Saarbrucken - : - Pirmasens  
14:00 Waldhof Mannheim - : - SpVgg Neckarelz  
14:00 Zweibrucken - : - Freiburg II  

Germany: Regionalliga West

2014-10-25
14:00 Bochum II - : - Borussia M. II  
14:00 Cologne II - : - Verl  
14:00 Fortuna Dusseldorf II - : - Siegen  
14:00 Uerdingen - : - Hennef 05  
15:30 Alemannia Aachen - : - Schalke II  

Germany: Regionalliga Bayern

2014-10-25
40' Augsburg II 0 : 0 Ingolstadt II  
14:00 1860 Munchen II - : - Illertissen  
14:00 Heimstetten - : - Garching  
14:00 Nurnberg II - : - Bayern II  
14:00 Schalding-Heining - : - Memmingen  
17:00 Buchbach - : - Eintracht Bamberg  

Germany: Regionalliga Nordost

2014-10-25
13:30 Budissa Bautzen - : - Magdeburg  
13:30 Germania Halb. - : - Babelsberg 03  

France: Ligue 1

2014-10-25
17:00 Paris Saint Germain - : - Bordeaux  
20:00 Bastia - : - Monaco  
20:00 Caen - : - Lorient  
20:00 Evian Thonon Gaillard - : - Nantes  
20:00 Reims - : - Montpellier  

France: Ligue 2

2014-10-25
14:00 Troyes - : - Dijon  

Scotland: Premier League

2014-10-25
16:00 Dundee - : - Hamilton  
16:00 Inverness C.T - : - Dundee United  
16:00 Partick Thistle - : - St. Johnstone  
16:00 St. Mirren - : - Ross County  

Scotland: Championship

2014-10-25
16:00 Dumbarton - : - Rangers  
16:00 Falkirk - : - Cowdenbeath  
16:00 Livingston - : - Queen of the South  
16:00 Raith Rovers - : - Alloa Athletic  

Scotland: Division 1

2014-10-25
16:00 Ayr United - : - Brechin City  
16:00 Dunfermline - : - Greenock Morton  
16:00 Forfar Athletic - : - Stranraer  
16:00 Stenhousemuir - : - Peterhead  
16:00 Stirling Albion - : - Airdrie  

Scotland: Division 2

2014-10-25
16:00 Albion Rovers - : - Berwick Rangers  
16:00 Annan Athletic - : - East Stirlingshire  
16:00 Clyde - : - Elgin City  
16:00 Montrose - : - Arbroath  
16:00 Queen's Park - : - East Fife  

Portugal: Liga Sagres

2014-10-25
17:00 Boavista - : - Pacos de Ferreira  
17:00 Moreirense - : - Gil Vicente  
21:15 Arouca - : - Porto  

Netherlands: Eredivisie

2014-10-25
18:30 Vitesse - : - NAC  
19:45 AZ - : - Groningen  
19:45 Heracles Almelo - : - Willem II  
20:45 Ajax - : - Go Ahead Eagles  

Netherlands: Eerste Divisie

2014-10-25
16:30 VV Venlo - : - RKC  
19:45 MVV Maastricht - : - Achilles 29  

Belgium: Jupiler League

2014-10-25
18:00 Waasland - : - Genk  
20:00 Charleroi - : - Oostende  
20:00 Westerlo - : - Kortrijk  
20:00 Zulte-Waregem - : - Cercle Brugge  

Belgium: Exqi League

2014-10-25
18:00 Excelsior V - : - Eendracht Aalst  
20:00 Geel - : - Dessel Sport  
20:00 KSK Heist - : - Eupen  
20:00 KVSK United - : - Racing Mechelen  
20:00 Patro Eisden - : - Sint-Truiden  
20:00 Seresien - : - Tubize  

Albania: Kategoria Superiore

2014-10-25
14:00 KS Kukesi - : - Flamurtari  
14:00 Skenderbeu - : - Vllaznia  

Armenia: Premier League

2014-10-25
30' Banants 0 : 0 Mika  
14:10 Ararat - : - Ulisses  

Austria: Bundesliga

2014-10-25
16:00 Sturm - : - Rapid  
18:30 Admira - : - Ried  
18:30 Austria V - : - Wiener Neustadt  
18:30 Wolfsberger AC - : - Altach  

Azerbaijan: Supreme League

2014-10-25
14:00 AZAL - : - FK Baki  
15:00 Simurq - : - Araz  

Belarus: Premier League, Relegation Round

2014-10-25
11' Belshina 0 : 1 FC Minsk  
11' FC Dynamo-Brest 0 : 0 Slutsk  

Bosnia And Herzegovina: Premier Liga

2014-10-25
14:30 Celik Zenica - : - Slavija  
14:30 Drina Zvornik - : - FK Zvijezda  
14:30 Olimpik Sarajevo - : - Siroki Brijeg  
14:30 Sarajevo - : - Radnik  
14:30 Travnik - : - Zrinjski  
14:30 Velez M. - : - Vitez  

Bulgaria: A Pfg

2014-10-25
15:00 Levski - : - CSKA Sofia  
18:00 Ludogorets - : - Cherno More  

Croatia: Hnl Ozujsko

2014-10-25
15:00 NK Istra 1961 - : - Slaven Belupo  
19:00 Hajduk Split - : - NK Lokomotiva  

Cyprus: 1. Division

2014-10-25
17:00 Doxa - : - Omonia  
18:00 AEK Larnaca - : - AEL  

Czech Rep.: Gambrinus Liga

2014-10-25
17:00 Hradec Kralove - : - Dukla Praha  
17:00 Jablonec - : - Teplice  
17:00 Pribram - : - Ostrava  
20:15 Slovacko - : - Plzen  

Czech Rep.: Druha League

2014-10-25
FT Karvina 1 : 0 Opava  
FT Pardubice 0 : 3 Taborsko  
FT Sokolov 2 : 0 Most  
14:30 Frydek Mistek - : - Znojmo  
18:00 Zlin - : - Olomouc  

Denmark: Sas Ligaen

2014-10-25
17:00 Sonderjylland - : - Midtjylland  

Estonia: Meistriliiga

2014-10-25
49' Kalev Sillamae 1 : 0 Flora Paide  
54' Lokomotiv JK 1 : 0 Tartu JK Maag Tammeka  
56' Tallinna Kalev 0 : 1 Nomme Kalju  
15:00 JK Trans - : - Flora  

Finland: Veikkausliiga

2014-10-25
11' Inter Turku 0 : 0 Jaro  
11' KuPS 0 : 0 Vaasan PS  
11' Lahti 0 : 0 Honka  
11' Mariehamn 0 : 0 TPS  
11' SJK 0 : 0 MyPa  

Georgia: Umaglesi Liga

2014-10-25
11' Guria 0 : 0 Dinamo Batumi  
11' Metalurgi Rustavi 0 : 0 Kolkheti-1913  
11' Samtredia 0 : 0 Mglebi Zugdidi  
11' Shukura 0 : 0 Dila Gori  

Greece: Super League

2014-10-25
14:00 Giannina - : - Kallonis  
16:15 Levadiakos - : - Panionios  
18:30 Atromitos - : - Ergotelis  

Greece: Football League, Notios

2014-10-25
15:00 Fostiras - : - Acharnaikos  
16:00 Iraklis Psachna - : - Alimos  

Greece: Football League, Voreios

2014-10-25
15:00 Ethnikos Gazoros - : - Fokikos  
15:00 Tyrnavos - : - Iraklis  
15:00 Zakynthos - : - Aiginiakos  

Hungary: Borsodi Liga

2014-10-25
14:00 Puskas FC - : - MTK  
16:00 Kecskemeti TE - : - Honved  
18:00 Diosgyor - : - Dunaujvaros FC  
18:00 Pecs - : - Lombard-Papa  
20:00 Paks - : - Fehervar  

Hungary: Nb Ii

2014-10-25
14:30 Cegled - : - Vasas  
14:30 Siofok - : - Sopron  
14:30 Soroksar - : - Balmazujvaros  
14:30 Szeged 2011 - : - Ajka  
14:30 Szigetszentmiklos - : - Kaposvari Rakoczi  
16:00 Zalaegerszeg - : - Gyirmot  

Israel: Ligat Al

2014-10-25
16:00 Maccabi Petah Tikva - : - Hapoel Beer Sheva  
18:30 Ashdod SC - : - Hapoel Petah Tikva  
18:30 Ironi Kiryat Shmona - : - Hapoel Haifa  
18:30 Maccabi Haifa - : - Amutat Hapoel Raanana  
18:30 Maccabi Netanya - : - Bnei Sakhnin  

Kazakhstan: Premier League, Relegation Round

2014-10-25
FT Irtish 1 : 1 Tobol  
11' Atyrau 0 : 0 Taraz  

Latvia: Virsliga

2014-10-25
10' FK Jelgava 0 : 0 FC Jurmala  
10' Skonto 0 : 0 Ventspils  

Lithuania: A Lyga

2014-10-25
15:00 Zalgiris - : - Ekranas  
17:00 Suduva - : - Atlantas  

Luxembourg: Fortis League

2014-10-25
18:00 Mondorf-les-Bains - : - Rosport  
18:00 Progres Niedercorn - : - Kaerjeng  

Fyr Macedonia: Prva Liga

2014-10-25
14:30 Renova Dzepciste - : - Sileks  

Malta: Premier Division

2014-10-25
15:00 Pieta Hotspurs - : - Zebbug Rangers  
15:00 Qormi FC - : - Tarxien Rainbows  
17:00 Hibernians FC - : - Birkirkara FC  
17:15 Floriana FC - : - Mosta  

Moldova: Divizia Nationala

2014-10-25
14:00 Saxan - : - FC Milsami Orhei  
16:00 Tiraspol - : - Sherif  

Montenegro: 1. Division

2014-10-25
13:30 Berane - : - Mornar  
13:30 Grbalj Radanovici - : - OFK Petrovac  
13:30 Lovcen Cetinje - : - Mladost Podgorica  
13:30 Mogren Budva - : - Buducnost  
13:30 Zeta - : - Bokelj Kotor  

Northern Ireland: Premiership

2014-10-25
16:00 Ballymena Utd - : - Glenovan  
16:00 Cliftonville - : - Ballinamallard United  
16:00 Institute FC - : - Dungannon  
16:00 Linfield FC - : - Crusaders FC  
16:00 Portadown - : - Coleraine FC  
16:00 Warrenpoint Town - : - Glentoran FC  

Norway: Tippeligaen

2014-10-25
15:30 Haugesund - : - Stromsgodset  

Poland: Orange Ekstraklasa

2014-10-25
15:30 Lechia Gdansk - : - Slask  
15:30 Piast Gliwice - : - Jagiellonia  
18:00 Pogon Szczecin - : - Cracovia  

Poland: I Liga

2014-10-25
14:00 Bytovia Bytow - : - Miedz Legnica  
15:00 Olimpia G - : - Sandecja Nowy Sacz  
16:00 Wigry S - : - LKS Nieciecza  
17:00 Katowice - : - Dolcan Zabki  
17:45 Zaglebie L - : - Arka Gdynia  
18:00 Wisla Plock - : - Flota Swinoujscie  

Romania: Liga 1

2014-10-25
15:00 Ceahlaul Piatra - : - CSMS Iasi  
17:30 Universitatea Cluj - : - Viitorul Constanta  
20:00 FC Botosani - : - Rapid B  

Russia: Premier League

2014-10-25
52' Amkar 1 : 0 Rostov  
15:00 Torpedo - : - Kuban  

Russia: Fnl

2014-10-25
FT Dinamo St Petersburg 1 : 0 Khimik Dzerzhinsk  
FT Gazovik Or. 1 : 1 Sokol  
FT Yenisey 0 : 0 SKA-Energia  
54' FC Sakhalin 0 : 1 Shinnik  
14:00 Kr. Sovetov - : - Luch-Energia  
14:00 Volga - : - FK Tosno  
15:00 Anzhi - : - Sibir  
15:00 Baltica - : - Tyumen  
15:00 Volgar-Gazprom - : - Tom  

Russia: Premier-liga Reserves

2014-10-25
17:00 Zenit-D - : - Mordovia-D  
2014-10-26
07:00 Ufa-D - : - CSKA-D  

Russia: 2nd Division, Yug

2014-10-25
56' Sochi 0 : 0 TSK  
10' Dinamo Stavropol 0 : 0 Taganrog  
10' Druzhba Maykop 0 : 0 FK Krasnodar II  
10' Rotor 0 : 0 Angusht  
10' Terek-2 Grozny 0 : 0 Anzhi-D  
13:30 Vityaz Krimsk - : - Zhemchuzhina Ya.  
14:00 Chernomorets - : - Torpedo Armavir  
14:00 Mashuk-KMV - : - FC Astrakhan  
14:00 SKCHF - : - Afips  
16:30 Spartak Nalchik - : - Alania D  

Serbia: Super Liga

2014-10-25
14:30 Mladost Lucani - : - Rad  
14:30 OFK Beograd - : - Cukaricki  
14:30 Spartak Subotica - : - Borac  
17:00 Radnicki Nis - : - Radnicki  
18:00 Crvena Zvezda - : - Donji Srem  
19:00 Napredak - : - Novi Pazar  
19:00 Vojvodina - : - Vozdovac  

Slovakia: Super Liga

2014-10-25
14:00 Kosice - : - Dunajska Streda  
14:00 Spartak Trnava - : - Trencin  
17:00 Spartak Myjava - : - Zilina  
17:30 FK Senica - : - Zlate Moravce  

Slovenia: 1. Snl

2014-10-25
14:00 Zavrc - : - Maribor  
16:00 Celje - : - Radomlje  
16:00 Domzale - : - Koper  
18:00 Gorica - : - Olimpija  

Sweden: Allsvenskan

2014-10-25
16:00 Hacken - : - Gefle  

Sweden: Superettan

2014-10-25
14:00 Degerfor - : - Husqvarna  
16:00 Ostersunds FK - : - Assyriska  

Switzerland: Super League

2014-10-25
17:45 Thun - : - Aarau  
20:00 Basel - : - Sion  

Switzerland: Challenge League

2014-10-25
17:45 Lugano - : - FC Biel  
18:00 Servette - : - Wohlen  

Turkey: Super Lig

2014-10-25
15:00 Sivasspor - : - Rizespor  
18:00 Balikesirspor - : - Bursaspor  
18:00 Fenerbahce - : - Genclerbirligi  

Turkey: 1. Lig

2014-10-25
11' Bucaspor 0 : 0 Adanaspor  
15:00 Denizlispor - : - Boluspor  
15:00 Giresunspor - : - Alanyaspor  
17:30 Manisaspor - : - Karsiyaka  

Turkey: 2. Lig, Kirmizi

2014-10-25
18:00 Goztepe - : - Diyarbakir BB  

Turkey: 3. Lig, Group 1

2014-10-25
13:30 Tuzlaspor - : - Batman Petrolspor  

Turkey: 3. Lig, Group 3

2014-10-25
41' Erzurum BB 0 : 0 Beylerbeyi A.S.  
13:30 Silivspor - : - Etimesgut Sekerspor A.S.  

Wales: Premier League

2014-10-25
15:30 Newtown - : - TNS  
15:30 Port Talbot - : - Rhyl  
15:30 Prestatyn Town FC - : - Carmarthen  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 4

2014-10-25
14:00 Cyprus U-17 - : - England U-17  
14:00 FYR Macedonia U-17 - : - France U-17  

Uefa Under-17 Championship: Qualifying Round, Group 10

2014-10-25
15:30 Belgium U-17 - : - Bosnia Herzegovina U-17  
19:00 Azerbaijan U-17 - : - Switzerland U-17  

Argentina: Torneo Inicial

2014-10-25
20:00 Independiente - : - Tigre  
21:00 Velez Sarsfield - : - Banfield  
23:10 Newells Old Boys - : - Godoy Cruz  
2014-10-26
01:30 Olimpo - : - Racing  

Argentina: Nacional B

2014-10-26
01:00 Santamarina - : - All Boys  
01:30 Argentinos Juniors - : - Nueva Chicago  

Bolivia: Apertura

2014-10-26
03:15 Bolivar - : - Nacional Potosi  

Brasil: Serie A

2014-10-25
20:20 Figueirense - : - Cruzeiro  
20:20 Fluminense - : - Atletico-PR  
20:20 Palmeiras - : - Corinthians  
22:30 Atletico-MG - : - Sport Recife  
22:30 Chapecoense - : - Santos  
22:30 Coritiba - : - Gremio  
22:30 Vitoria - : - Criciuma  
2014-10-26
01:00 Botafogo - : - Flamengo  
01:00 Internacional - : - Bahia  

Brasil: Serie B

2014-10-25
20:20 Bragantino - : - Boa  
20:20 Vasco - : - Ponte Preta  
21:20 Nautico Pe - : - Atletico GO  
2014-10-26
01:00 Luverdense EC - : - Oeste  
01:00 Vila Nova - : - Sampaio Correa  

Chile: Primera Division, Apertura

2014-10-25
17:30 U. Concepcion - : - Cobresal  
20:30 Santiago W. - : - San Marcos  
23:00 Universidad Catolica - : - Audax Italiano  
2014-10-26
01:30 O'Higgins - : - Huachipato  

Colombia: Clausura

2014-10-25
22:15 Deportivo La Equidad - : - Patriotas  
00:30 Atletico Nacional - : - Itagui Ditaires  
00:30 Uniautonoma - : - Santa Fe Bogota  
2014-10-26
03:45 Millonarios - : - Alianza Petrolera  

Costa Rica: Invierno

2014-10-25
23:00 Santos Dg - : - Limon  
2014-10-26
05:00 CS Herediano - : - LD Alajuelense  

Ecuador: Serie A, Segunda Etapa

2014-10-25
22:00 LDU Loja - : - Universidad Catolica Quito  

El Salvador: Apertura

2014-10-26
03:00 Aguila - : - Santa Tecla  
03:00 Isidro Metapan - : - UES  

Guatemala: Apertura

2014-10-26
04:30 Xelaju Mario Camposeco - : - Coatepeque  

Honduras: Apertura

2014-10-26
03:00 Vida - : - CD Real Sociedad  

Mexico: Apertura

2014-10-25
00:00 Cruz Azul - : - Morelia  
00:00 Veracruz - : - Jaguares  
2014-10-26
03:00 Monterrey - : - Tigres  
03:05 Pachuca - : - Universidad G  
04:00 Atlas - : - Puebla  

Mexico: Liga De Ascenso, Apertura

2014-10-26
01:00 Merida - : - Dorados  
03:00 Alebrijes Oaxaca - : - Deportivo Tepic  
03:00 Atletico San Luis - : - Necaxa  
03:00 Celaya - : - Correcaminos  
03:00 Irapuato - : - Altamira  

Paraguay: Clausura

2014-10-25
22:30 Sol de America - : - Guarani  
00:40 Nacional Asuncion - : - Olimpia  

Peru: Primera Division, Clausura

2014-10-25
19:45 Cienciano - : - Leon de Huanuco  
22:00 Sporting Cristal - : - Univ. Cesar Vallejo  
00:30 Sport Huancayo - : - Alianza Lima  

Usa: Major League Soccer

2014-10-25
20:30 Seattle Sounders - : - Los Angeles Galaxy  
22:00 Montreal Impact - : - D.C. United  
2014-10-26
01:30 New England Revolution - : - Toronto FC  
03:30 Dallas - : - Portland Timbers  
04:00 Vancouver Whitecaps - : - Colorado Rapids  

Usa: Nasl, Fall Season

2014-10-26
01:30 Atlanta Silverbacks - : - Carolina RailHawks  
01:30 Fort Lauderdale Strikers - : - FC Edmonton  
01:30 New York Cosmos - : - Tampa Bay  
03:00 Minnesota United - : - San Antonio Scorpions  

Asian Champions League: Final

2014-10-25
FT Western Sydney 1 : 0 Al Hilal Riyadh  

Australia: A-league

2014-10-25
FT Melbourne Victory 5 : 2 Melbourne City  
2014-10-26
06:00 Wellington Phoenix - : - Newcastle Jets  
07:00 Adelaide United - : - Perth Glory  

China: Jia A

2014-10-26
08:35 Changchun Yatai - : - Shanghai Shenxin  
08:35 Dalian Aerbin - : - Liaoning Yuandong  
08:35 Guangzhou Pharmaceutical - : - Beijing Guoan  
08:35 Guangzou R F - : - Harbin Yiteng  
08:35 Guizhou Renhe - : - Shandong Luneng  
08:35 Henan Siwu - : - Hangzhou Greentown  
08:35 Shanghai SIPG - : - Jiangsu Shuntian  
08:35 Shanghai Shenhua - : - Tianjin Taida  

Qatar: Stars League

2014-10-25
16:30 Al Khor SC - : - Al Shamal  
16:30 Al Shahaniya - : - Al Arabi SC Doha  
18:45 Al Gharrafa Club Doha - : - Al Jaish  
18:45 Al Wakra SC - : - Al Ahli SC  

Oman: Premier League

2014-10-25
14:10 Dhufar - : - Alshabab  
16:00 Al Khaboora - : - Al Suwaiq  
17:40 Al Nasr - : - Al Musannah  

Japan: J-league

2014-10-26
06:00 Vegalta Sendai - : - Kashiwa Reysol  
08:00 Sagan Tosu - : - Albirex Niigata  
08:00 Vissel Kobe - : - Omiya Ardija  

Japan: J-league 2

2014-10-26
06:00 Consadole Sapporo - : - Shonan Bellmare  
06:00 Matsumoto Yamaga FC - : - Kataller Toyama  
06:00 Mito Hollyhock - : - Kamatamare Sanuki  
06:00 Montedio Yamagata - : - Yokohama FC  
06:00 Thespa Kusatsu - : - JEF United Ichihara  
06:00 Tochigi SC - : - Avispa Fukuoka  
06:00 Tokyo Verdy - : - Ehime FC  
06:00 V-Varen Nagasaki - : - Roasso Kumamoto  
07:00 Jubilo Iwata - : - Kyoto Purple Sanga  
08:00 Giravanz Kitakyushu - : - Gifu  
08:00 Oita Trinita - : - Fagiano Okayama  

Korea Rep.: K-league

2014-10-26
06:00 FC Seoul - : - Busan I Park  
06:00 Gyeongnam FC - : - Jeju United  
06:00 Incheon United - : - Jeonnam Dragons  
06:00 Jeonbuk Motors - : - Suwon Bluewings  
06:00 Pohang Steelers - : - Sangju Sangmu  
06:00 Seongnam Ilhwa - : - Ulsan Hyundai  

Kuwait: Premier League

2014-10-25
16:40 Al Jahra - : - Al Nasar  
19:05 Al Shabab - : - Khaitan  

Lebanon: Premier League

2014-10-25
14:30 Al-Nabi Shayth - : - Al Shbab Al Qazeia  
14:30 Safa Beirut - : - Al Ahli  

Saudi Arabia: Premiere League

2014-10-25
17:00 Al Shoalah - : - Al Fateh  
18:50 Al Raed Buraidah - : - Al Ahli Jeddah  
19:00 Al Nasr Riyadh - : - Al Ittihad  

Singapore: S.league, Championship Round

2014-10-25
14:15 Brunei DPMM - : - Balestier Khalsa  

Singapore: S.league, Relegation Round

2014-10-25
13:30 Young Lions - : - Geylang  

Uzbekistan: Pfl

2014-10-25
57' Navbahor Namangan 0 : 0 Mashal Muborak  
57' Neftchi Fargona 0 : 0 Bunyodkor  
HT Sodgiana 1 : 0 Andijon FK  
40' Metallurg Bekobod 0 : 1 Pakhtakor  
10' Buxoro 1 : 0 Olmaliq FK  
14:00 Nasaf Qarshi - : - Qizilqum  

Algeria: 1. Division

2014-10-25
16:00 RC Arba - : - JS Saoura  
16:00 USM El Harrach - : - ASO Chlef  
17:00 CR Belouizdad - : - MO Bejaia  
18:45 CS Constantine - : - USM Bel Abbes  
18:45 MC Oran - : - MC El Eulma  

Egypt: Premier League

2014-10-25
15:00 Petrojet Cairo - : - Alaab Damanhour  
17:15 Al Moqawloon Al Arab - : - El Gounah  
19:30 Al Zamalek Cairo - : - Smouha SC  

Morocco: Gnef 1

2014-10-25
15:00 KAC Kenitra - : - Chabab Atlas  
17:00 WAC Casablanca - : - Chabab Rif Hoceima  
20:00 HUSA Agadir - : - RCA Casablanca  

World Cup: Europe, Qualyfing Round Play-offs - Women

2014-10-25
15:00 Italy W - : - Ukraine W  
15:00 Scotland W - : - Netherlands W